Ev dekorasyonunda sıklıkla yapılan hatalar | Karataş Home Concept
  • 24.03.2024

Ev dekorasyonunda sıklıkla yapılan hatalar

Ev dekorasyonunda sıklıkla yapılan hatalara birlikte göz atalım.


görsel: pinterest.com
 

Yanlış Duvar Dekorasyonu

Duvarlarınıza gereğinden fazla tablo,çerçeve ve objeler asmak odaya karmaşık bir görüntü verebilir.
Duvara asacağınız tabloların renk ve tarz uyumuna dikkat ettiğiniz gibi bu objeleri çok alçağa ya da yükseğe de asmamaya özen göstermelisiniz. 

 

Yanlış Duvar Rengi Seçimi

Rengarenk duvarları ya da duvar kağıtlarını seviyor olsanız bile ev dekorasyonunuzda bu gibi seçimler yaparken dikkatli olmakta fayda var.
Özellikle küçük salonlar ve evlerde renkli duvarlar ve gösterişli duvar kağıtları kullanmak evinizi daha da küçük göstereceği gibi boğucu bir hava yaratabilir.

 

Koltukların Konumu

Eğer salonunuz küçükse koltuklarınızı duvara yaslamak iyi bir fikir olabilir fakat geniş bir salonunuz varsa koltuklarınızı duvardan en az 5 cm uzağa yerleştirin. Geniş salonlarda duvarlara yaslanmış koltuklar odada birbirinden kopuk bir görüntü oluşturur. 

 

Aydınlatma Hataları

Ev dekorasyonunuzda sadece bir avizeden yararlanma alışkanlığından vazgeçmenizin tam zamanı! Yeterince aydınlatılmayan odalar kasvetli ve rüküş bir hava yaratacaktır. Mobilyalarınızla uyumlu abajurlar ve lambaderler dekorasyonunuza tarz katacağı gibi evinizde samimi bir ortam yaratıp aydınlatmanızı destekleyecektir. 

 

Fazla Eşyalardan Kurtulun

Mükemmel dekorasyonunun sırrı fazla eşyadan kaçınmak. Gereğinden fazla dekoratif obje kullanımı, işlevsiz mobilyalar alanınızı daralttığı gibi gözünüzü de yorar. 

 

Yanlış Halı ve Perde Seçimi 

Son olarak halılarınızın ve perdelerinizin renk ve deseninin evinizin genel dekorasyonuyla uyumlu olmasına özen göstermemek, dekorasyonunuzda yapacağınız en büyük hata.Olması gerekenden daha kısa perdeler, küçük salonunuza seçtiğiniz büyük halınız bir anda evinizin havasını değiştirecek rüküş bir görüntü verecektir.

Yorumlar

Yorum Yazın