Minimalist Dekorasyona Geçiş | Karataş Home Concept
  • 31.03.2024

Minimalist Dekorasyona Geçiş

Minimalist Dekorasyon Nedir?

Dinginlik ve sadeliği ön plana alan dekorasyon tarzıdır. Bu dekorasyon tarzında olabildiğince sade ve modern çizgiler kullanılır. Gereksiz eşyalardan, kalabalık yaratan aksesuarlardan uzak durulurken mobilyalar işlevsel seçilir, ana renk sayısı olabildiğince azaltılır.

 

Kumaşlar


görsel: pinterest.com

Minimalist dekorasyonda olabildiğince desensiz kumaş kullanımı yer alır. Desenlerden sağlayamadığınız sıcaklığı ise kumaş doku seçiminizle tamamlayabilirsiniz. Örneğin keten dokulu bir kumaş ile dekorasyonunuza sıcak bir bitiriş sağlayabilirsiniz.


Renkler


görsel: pinterest.com

Dekorasyonunuzu minimalistleştirmek için atacağınız en güçlü adım renk seçimlerinizdir. Minimalist dekorasyonda bir rengin 3 farklı tonunu kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.


Mobilyalar


görsel: pinterest.com

Minimalist dekorasyona geçerken mobilya seçiminizi olabildiğince işlevsel parçalardan yana kullanmalısınız. Dekorasyonunuzun sürdürülebilirliği açısından sade ve zamansız mobilyalar seçmeniz yerinde olacaktır. 


Aydınlatma


görsel: pinterest.com

Doğallığı ve sadeliği koruyabilmek için olabildiğince doğal ışıktan yararlanın. Bunun yanı sıra avize tercihinizi modern çizgilere sahip ve sade modellerden yana kullanmalısınız.


Aksesuarlar


görsel: pinterest.com

Minimalist dekorasyonda aksesuarlar ince bir çizgidir. Olabildiğince az aksesuar kullanmalı, kullandığınız aksesuarları ise tek renkli ve sade tercih etmelisiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın