Dekorasyon Tarzınız Hangisi? | Karataş Home Concept
  • 24.03.2024

Dekorasyon Tarzınız Hangisi?
Country Tarz


görsel: homestolove.com.au
 

Country tazı döşenmiş evler yöresel bir hava ile modernliği birleştirmektedir. Kırsal tarz olarak da adlandırılan bu stilde dekorasyonumuzu ahşap, taş gibi doğal malzemelerden yapılmış mobilya ve aksesuarlarla tamamlıyoruz.

 

İskandinav Tarz


görsel: pinterest.com

Bu tarzın en dikkat çeken özelliği açık renk kullanımı! İskandinav tarzı evlerde beyaz, krem rengi tonları, bej, açık gri gibi renkler sıklıkla kullanılıyor. Yalın bir anlayışla oluşturduğumuz bu stilde aksesuar kalabalığına ya da işlevsiz mobilyalara yer yok.

 

Eklektik Tarz


görsel: pinterest.com

Birden fazla dekorasyon tarzını bir kapta eritmeyi başaranların seçimi eklektik tarzda; farklı stilde mobilyaları ve kumaşları birbiriyle kombinleyebilir uyumsuzluktan uyum yaratabilirsiniz. Eklektik tarza kısaca farklı tarz ve stillerden oluşturulan bir karma dekorasyon diyebiliriz.

 

Endüstriyel Tarz


görsel: pinterest.com

Geçmişi 1950'lere uzanan bu akımda dekorasyonu oluşturan tüm parçaların ham halleri kullanılıyor. Evden geçen borular, kirişler ve kolonlar, endüstriyel stile güzellik katan dekoratif detaylar arasında. Bu stili yaratırken seçeceğiniz koltuklarda rahatlık ve doğallık ön planda olmalı.

 

Geleneksel Tarz


görsel: pinterest.com

El işçiliği yüksek oyma ve ahşaplardan oluşan mobilyalar, ağır kumaşlar ve geleneksel desenlerle süslenmiş halılar, kilimler geleneksel tarzın olmazsa olmazıdır. 1900’leri andıran antika eşyalar özellikle bu stilde büyük rol oynar. Eskiye özlemin, yıllanmış şıklığın önemini bilenlerin dekorasyon tarzıdır.

Yorumlar

Yorum Yazın